Przebudowa domów i izolacja pionowa

Polska w ostatnich latach często jest doświadczana klęską powodzi. Pierwsza taka duża powódź była już kilkanaście lat temu. Ale od tego czasu co parę lat, a czasem nawet i co roku słyszymy o tym, że niektóre województwa są zagrożone powodzią. Za przyczyny tych powodzi podaje się przede wszystkim zmiany klimatyczne spowodowane ociepleniem klimatu.

Izolacja pionowa jest ważna

izolacja pionowaNa pewno podtopienia na taką skalę spowodowane są również przez zła meliorację rzek. Po tych wielu podtopieniach wiele rodzin przeżyło tragedię swojego życia. Stracili cały swój dorobek życia. Zostali ze zniszczonymi domami, często nieubezpieczonymi. Wszyscy byliśmy świadkami wielu akcji, kiedy to organizowano pomoc dla powodzian. Osoby, które myślały o tym, że taka tragedia ze względu na zamieszkiwane tereny zalewowe może się powtórzyć zaczęły planować odbudowę domu stosując różne izolacje pomieszczeń od wody. Także hydroizolacja piwnicy to teraz standard. Taka izolacja piwnicy daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. A zastosowana izolacja pionowa pozwala walczyć z żywiołem bez względu na wysokość uderzenia. Także izolacja przeciwwodna to coś bardzo istotnego. I wiele z osób, które odbudowywały swoje domy zastosowały te właśnie rozwiązania izolacyjne.

Często nawet ludzie oszczędzali na nowych super meblach, ekstra kuchni. Robili wszystko by ochronić w przyszłości swe domy przed żywiołem jakim jest niewątpliwie woda. Woleli zainwestować w rozwiązania izolacyjne by tylko nie bać się o dobytek. Rozwiązania te stały się coraz bardziej popularne.