Piękne domki drewniane dla lalek w nowej odsłonie

W wielu amerykańskich filmach, w sielankowej scenerii pojawiają się piękne domki drewniane dla lalek w pokoju dziewczynki ubranej w zjawiskową sukienkę. Są miniaturą życia dorosłych i jednocześnie ważnym filmowym rekwizytem na przykładzie którego można pokazać życie przeciętnej rodziny. Takie domki są zazwyczaj bardzo misternie wykonane, z wielką dbałością o szczegóły.

Motyw domku drewnianego dla lalek w filmie i literaturze

piękne domki drewniane dla lalekJednym z najważniejszych obrazów z dzieciństwa jest niesamowicie sugestywny widok Alicji w krainie czarów. Dziewczynka po zjedzeniu magicznej mikstury powiększa się i wygląda jak zbyt duża lalka w drewnianym domku. W Podróżach Guliwera również mamy motyw domku dla lalek, w którym mieszka nasz bohater. W tej fantastycznej wizji, kryje się głęboka prawda o względności widzenia świata. Domek dla lalek staje się tylko pretekstem do ukazania różnych postaw człowieka. W takim domku mieszkają lalki, ale nie tylko. Piękne domki drewniane dla lalek stają się metaforą spokojnego życia zwyczajnej rodziny, którą spotykają niezwykłe przygody. Zabawka jest niezwykle kreatywna, ponieważ daje możliwość rozwijania umiejętności społecznych. Każda postać mieszkająca w takim domku może mieć swojego odpowiednika w realnym świecie. W zabawie może uczestniczyć cała rodzina, co na pewne ma wielkie znaczenie w rozwiązywaniu różnego rodzaju rodzinnych problemów. 

Zabawka, która daje ogromne możliwości pedagogiczne, ponieważ pozwala młodej osobie na budowanie skomplikowanego psychologicznie świata ludzi dorosłych. Domek dla lalek staje się swego rodzaju teatrem, w którym dziecko może odgrywać sztuki inspirowane własnymi przeżycia. Może wiele sytuacji przemyśleć, dając głos postaciom zamieszkującym w takim domku. To zabawka o ogromnych walorach edukacyjnych.