Ocieplenie domów kanadyjskich

Zarówno w rejonach Katowic jak i pozostałej części kraju coraz częściej spotkać możemy się z domami budowanymi technologią kanadyjską. W takim przypadku należy pamiętać o dobrej izolacji cieplej ponieważ jest to jedna z najważniejszych kwestii zabezpieczenia budynku z drewna, nieprawidłowo wykonana bowiem może przyspożyć nam wiele problemów.

Domy kanadyjskie – jaki materiał na ocieplenie? 

solidne domy kanadyjskie z KatowicNa dzień dzisiejszy do dyspozycji mamy ocieplenie z wełny mineralnej, styropianu lub celulozy. Dużą zaletą domów drewnianych jest to, że szybko się nagrzewają jednak jednocześnie, przy wyłączeniu ogrzewania ich temperatura szybko spada. Aby zapobiec dużym stratą ciepła, warto jest zainwestować w najlepszej jakości izolację. Niezależnie od materiału który użyjemy konieczne jest by nie kłaść go na surowe drewno, a na folię paroszczelną. Nawet najbardziej solidne domy kanadyjskie z Katowic przy nieodpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej mogą zacząć gnić. Jeśli chodzi o ocieplenie z wełny mineralnej, ma ona podobne właściwości termiczne co styropian, jednakże zapewnia znacznie lepszą izolację akustyczną. W dodatku jest to materiał bardzo wygodny, albowiem łatwo dostosowuje się do miejsca montażu. Jeśli planujemy samodzielnie wykonać izolację w domu kanadyjskim dobrze jest sprawdzić ją na koniec za pomocą kamery termowizyjnej. Da nam ona szczegółowy obraz tego, czy ocieplenie zostało prawidłowo wykonane, czy nie występują ewentualne mostki termiczne powodujące straty ciepła. Jednym z najważniejszych elementów podczas wykonywania izolacj jest odpowiednie położenie foilii paroszczelnej. 

Należy uważać, aby nie uległa ona przedarciu, a także dokładnie pokrywała ścianę. Tylko w ten sposób zapobiegniemy jej pleśnieniu, co w późniejszym czasie może okazać naprawdę dużym problemem. Z pewnością ocieplanie, a złwasza w budownictwie kanadyjskim to kwestia na którą nie warto oszczędzać kupująć materiały średniej jakości, ani wykonywać ją nie mając chociaż minimalnej wiedzy.