Jak programować nowoczesne pompy ciepłe

Nowej generacji pompy ciepła wyposażone są, w szereg funkcji regulujących, oraz wytwarzających gorącą wodę. Sterowniczo-monitorującym mózgiem tych urządzeń, jest panel przechowujący ustawienia dotyczące eksploatacji i wyboru trybu działania.

Podstawowe funkcje nowoczesnych pomp ciepła

pompy ciepła ivtPo skonfigurowaniu i wyborze trybu działania, istnieje wiele czynników, które powinniśmy kontrolować w założonych okresach i harmonogramie przeglądów. Może na przykład chodzić o zadziałanie jakiegoś alarmu, lub okresowe czynności konserwujące. Użytkownik dzięki czytelnemu menu, jakie posiadają np. systemy i pompy ciepła ivt, może samodzielnie wykonać wiele czynności, oraz uzyskać cenne informacje na temat aktualnej pracy urządzenia. Do funkcji podstawowych w pompach tego typu jest szybki dostęp, poprzez wygodny panel operacyjny. Po naciśnięciu jednego przycisku, uzyskujemy ciągłe informacje na temat eksploatacji pompy ciepła, oraz temperatur roboczych. Przy pompie która wytwarza CWP, będzie można zaobserwować, przy jakiej temperaturze urządzenie się zatrzyma, oraz ile wynosi bieżąca temperatura. Ustawienie temperatury w pompach ivt jest bardzo prostą czynnością, należy obracać pokrętłem menu, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, w celu podwyższenia temperatury, natomiast obracanie pokrętłem w przeciwnym ruchu, obniży temperaturę. Należy jednak pamiętać, aby nie dokonywać zbyt dużych korekt, zazwyczaj wystarczy od 0,2 do 0,6 jednostki. Po określeniu właściwej wartości, zapisujemy wynik poprzez naciśniecie odpowiedniego przycisku. Można również ustawić tzw, krzywą grzewczą.

Oznacza to, że krzywa grzewcza zostanie równolegle przesunięta w zadanym kierunku. Jeżeli dostrajanie będzie ustawione w górę, pompa ciepła będzie utrzymywała temperaturę wyższą w przewodzie powrotnym, niezależnie od tego jakie temperatury są na zewnątrz budynku.