Dwubiegowe urządzenie do wiercenia i wkręcania

Każdy prawdziwy mężczyzna potrzebuje wysokiej jakości urządzeń, by móc wykonać prace remontowe, naprawcze w domu, mieszkaniu czy po prostu w miejscu pracy (np. w warsztacie). Wśród popularnych urządzeń na pewno należy wyróżnić wiertarko-wkrętarki.

Elektryczny hamulec i akumulator w wiertarko-wkrętarce

hitachi ds10dalJeszcze kilkanaście lat temu były to urządzenia ciężkie, pochłaniające sporo prądu elektrycznego. Teraz wiertarko-wkrętarki są lekkie i zapewniają bezpieczną, przyjemną pracę. Warto zwrócić uwagę na wiertarko-wkrętarkę marki Hitachi, która kosztuje około 400 zł. Jest to urządzenie, które będzie służyć przez długie lata i nie zawiedzie oczekiwań klienta. Przede wszystkim wiertarko-wkrętarka Hitachi jest urządzeniem dwubiegowym. Sprzęt umożliwia nie tylko szybkie wiercenie otworów o różnej średnicy, ale również wkręcanie wkrętów. Taka wiertarko-wkrętarka hitachi ds10dal to narzędzie zasilane akumulatorem litowo-jonowym. Oznacza to, że nie trzeba podłączać urządzenia do źródła prądu w trakcie pracy – dzięki temu wykonanie zadania staje się znacznie przyjemniejsze. Moment obrotowy w wiertarko-wkrętarce marki Hitachi może być regulowany. Wykorzystywana jest tutaj specjalna regulacja 22-stopniowa. W wiertarce znajduje się przełącznik obrotów – obroty mogą być wykonywane zarówno w prawo jak i w lewo. Dodatkowo trzeba wspomnieć o możliwości automatycznej blokady uchwytu wiertarskiego. Wiertarko-wkrętarki marki Hitachi bardzo często sprzedawane są w zestawach w latarkami akumulatorowymi.

Dzięki nim praca jest o wiele łatwiejsza. Wiertarko-wkrętarka służy nie tylko do pracy w drewnie, ale też w innych materiałach – nawet w stali. W urządzeniu znajduje się elektryczny hamulec, który sprawia, że praca jest efektywniejsza. Prędkość obrotowa wiertarko-wkrętarki zależy od tego, jaki bieg zostanie zastosowany.